Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality a novinky

Příspěvky

Silvestrovský fotbálek, neděle 29. prosince 2019

24. 11. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

Neděle 29.12.2019, výkop 10.00 - hřiště Lišany

Tradiční báčko mezi sebou, nejen pro hráče, ale pro všechny, kdo si chtějí kopnout.

Odjezd / sraz: 09.15 Rakovník, 09.30 hřiště Lišany

 

Utkání dvou rozdílných poločasů

11. 11. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 12. kolo

SK Lišany - FC 05 Zavidov B    5 : 2   (4 : 1)

Při posledním střetu tradičních soupeřů na půdě Lišan na podzim 2017, si rezerva Zavidova odvezla desetigólový příděl. Její složení se nicméně od této doby radikálně změnilo, a ačkoli souběžně hrál v I. B třídě utkání A tým Zavidova, do Lišan dorazil soubor běhavých mladíků dirigovaný zkušeným P. Čechem nebo Vanickým a Dvořákem s bohatými zkušenostmi z krajských soutěží v I. týmu Zavidova. Před domácími Lišany, které po bojovném výkonu v minulém kole na hřišti lídra soutěže, Mšece, utrpěly porážku 1 : 4, tak stál nelehký úkol. Devizou Lišan byla nicméně účast v minulém kole zraněného Kuby Fehera, Vaška Mutinského, který se dal částečně dohromady, když ve Mšeci střídal pro zranění kotníku a také rostoucí forma Dana Roušavého a Lukáše Hanzla, který podstatnou část sezóny promarodil. 

 

Slušný výkon proti lídrovi body nepřinesl

3. 11. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 11. kolo

So. Mšec - SK Lišany    4 : 1   (1 : 0)

11. kolo OP přineslo výlet Lišan na hřiště lídra soutěže, týmu So. Mšec, který na podzim ještě neztratil ani bod. Bez zraněného Kuby Fehera a distancovaného Honzy Paseky nastoupili zelenobílí  s cílem soupeře co nejvíc potrápit, případně podzimní statistiky změnit. To se však nakonec nepodařilo. 

 

Třetí výhra v řadě

21. 10. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 9. kolo

SK Lišany - FC Pásová ocel Olešná    1 : 0   (1 : 0)

Navázat na šestibodovou šňůru po výhře doma nad Rynholcem a ve Slabcích, se lišanští fotbalisté pokusili v dalším domácím utkání, a to s tradičním soupeřem, sousední Olešnou. Postavení v tabulce sice favorizovalo domácí tým, ale Olešná se po zpackaném začátku sezóny začala zvedat a z posledních tří utkání vyválčila 8 bodů. Lišanští měli navíc díky disciplinárnímu trestu Honzy Paseky, absenci Ládi Krůty a Tomáše Hrbka i přetrvávajícím zdravotním problémům Lukáše Hanzla relativně velké problémy se sestavou, a tak dirigentskou taktovku převzal z postu stopera nestárnoucí Míra Chládek, v sezóně s odehranými částmi dvou pohárových zápasů. Volání o pomoc vyslyšel i bojovník Kuba Hamouz, který naposled viděl míč v úvodním soutěžním utkání se Senomaty na konci srpna.

 

Draze vykoupená výhra ve Slabcích

19. 10. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 8. kolo

TJ Slabce - SK Lišany    1 : 4   (1 : 2)

Na hřišti mužstva ze spodní poloviny tabulky, TJ Slabce, chtěli lišanští fotbalisté potvrdit domácí výhru s Rynholcem. To se nakonec podařilo, ovšem otázkou zůstává, zda radost z vítězství vyváží pocit rozčarování nad tím, co se v utkání a po něm všechno odehrálo.

 

Konečně tříbodová výhra

7. 10. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 7. kolo

SK Lišany - Baník Rynholec    3 : 0   (1 : 0)

S bilancí šesti bodů po třech penaltových výhrách a třech prohrách o gól a průměrem pouze 1 gól na zápas po šesti odehraných utkáních v nejvyšší okresní soutěži přivítali zelenobílí na vlastním hřišti Rynholecké baníky, na které se mohli v případě výhry bodově dotáhnout. To se nakonec povedlo i s vylepšením střeleckého průměru, ale začátek lišanské radosti vůbec nenasvědčoval.

 

Parádní duel v Ohnivec aréně

16. 9. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 4. kolo

SK Ohnivec Městečko - SK Lišany    1 : 2p   (1 : 1)

S bilancí dvou bodů ze tří odehraných utkání v nejvyšší okresní soutěži a navíc v absencemi pozměněné sestavě cestoval lišanský tým na půdu favorizovaného celku Městečka, které v letní přestávce dále posilovalo a v soutěži zatím neztratilo ani bod. Po výkonu celého týmu, který snesl nejpřísnější parametry, však lišanští Městečko o body obrali, konkrétně o dva, které vyválčili po penaltovém rozstřelu.

 

V derby nejtěsnější porážka

9. 9. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 3. kolo

SK Lišany - Sparta Lužná    0 : 1   (0 : 0)

Prestižní okresní derby mezi Lišany a Lužnou přineslo hned 3. kolo okresního přeboru a Lužná měla Lišanům co vracet. Domácím oproti utkání v Jesenici přibyl do sestavy Pavel Kindl, ale také dlouho očekávaný navrátilec ze Španělska Honza Paseka, který po dvou trénincích hned nastoupil od začátku. Naproti tomu však chyběli Radek Žalud a Tomáš Hrbek, takže nula od nuly pojde. V bouřlivé atmosféře před 130 diváky padl nakonec jen jediný gól. Bohužel do lišanské branky.

 

V Jesenici rozhodl až penaltový rozstřel

1. 9. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 2. kolo

FC Jesenice - SK Lišany    1 : 2p   (0 : 1)

V září 2017 zavítal lišanský tým naposledy na rozměry velký , ale kvalitní jesenický pažit. Sehrál zde hned dvě vyrovnaná utkání, pohárové se šťastným koncem, 3 : 2 a soutěžní naopak s prohrou 3 : 4. Jesenice na rozdíl od Lišan svůj duel I. kola OP zvládla výhrou 4 : 2 ve Slabcích a Lišany tak potřebovaly bodovat. Duel sliboval zajímavou podívanou.

 

Na úvod těsná domácí prohra

27. 8. 2019

| Rubrika: Aktuality a novinky

OP, 1. kolo

SK Lišany - SK Senomaty    2 : 3   (1 : 2)

První kolo okresního přeboru nezastihlo lišanský tým v nejlepším rozpoložení. V domácím prostředí přivítal oproti jaru loňského ročníku posílené Senomaty a bohužel je nechal odvézt všechny body.